Wildbuzz | Ah küçük bir hareket, yaptığın şey, anne gitti, ben onu sonsuza kadar geri aldım

kosc

New member
Bani, Mathura'da Wildlife SOS tarafından işletilen Hindistan'ın ilk fil hastanesinin muhteşem bakıcıları tarafından 'Toprak Ana' adını taşıyan öksüz bir dişi fil yavrusudur. Dokuz aylık ama poposuna tren çarptığı için komada yan yatıyor. Bani ve annesi, Uttarakhand'daki Jim Corbett Ulusal Parkı yakınlarında bir patikayı geçiyorlardı. Geçişi oyun geçişi için tepki süresi gerektirmeyen hızlı hareket eden bir tren anneye çarptı ve raylarda onun ölümüne işaret eden bir kan izi bıraktı. Bani yüksek raylardan alçak bir araziye atıldı ve burada orman yetkilileri onu korku, yaralanma ve duygusal travma nedeniyle felç olmuş halde buldu.


Kalın bir battaniye Bani'yi şiddetli soğuktan korur. (FOTOĞRAF: YABAN HAYATI SOS)

Ancak Uttarakhand ve Uttar Pradesh'in yaban hayatı koruma şeflerinin dikkatli ve hızlı müdahalesi sayesinde buzağı Mathura'ya gönderildi. Burada bir başka yaşam mucizesi buzağıyı kutsadı. Buzağıya bir yaşam şansı daha vermek için vücudunun, zihninin ve ruhunun her sinirini zorlayan veteriner hekimlerin ve bakıcıların ellerine teslim edildi.

Kriket heyecanını daha önce hiç olmadığı gibi, yalnızca HT'de keşfedin. Şimdi keşfedin!

“Bani destek olmadan hayatta kalamaz. Sürdürülebilir iyileşme yoluyla amacımız sizi tekrar ayağa kaldırmaktır. Ancak her zaman engelli kalacak” dedi. E. Gochalan, Yaban Hayatı SOS Veteriner Memuru, bu yazar.

Bani her gün temizlenip masaj yapılıyor ve enfeksiyonları önlemek için yaraları tedavi ediliyor.  (Yaban Hayatı SOS'u)

Bani her gün temizlenip masaj yapılıyor ve enfeksiyonları önlemek için yaraları tedavi ediliyor. (Yaban Hayatı SOS'u)

Bani her gün temizlenip masaj yapılıyor ve enfeksiyonları önlemek için yaraları tedavi ediliyor. Eklemlerini eğitmek için lazer tedavisi ve fizyoterapi kullanılır. Bani, tüm filler gibi zeki, etkileyici ve şefkatlidir. “Bani'nin kendisine ve vardiyalı çalışan iki kişiye bakan Vijay Soren adında 7/24 hizmet veren bir görevlisi var. Sevgi, özen ve dikkatli eylemlerle onların güvenini kazandınız. Yüzlerini okşamak için hortumunu kullanıyor. Ancak huzuruna bir yabancı geldiğinde valizini devirmekle tehdit eder. Süt emdikten sonra Bani, omzuna hafifçe vurarak ve onu nazikçe okşayarak ve gıdıklayarak bir insan bebeği gibi uyutulur. Bakıcılarıyla çeşitli seslendirmeler kullanarak iletişim kuruyor. Bakıcılar daha sonra onlara şu sözlerle güvence veriyorlar: “Bani, endişelenecek bir şey yok, yakında iyi olacaksın.” Onları sakinleştiren, seslerindeki sakinleştirici, tanıdık tondur, özellikle de lazer tedavisi görüyormuş gibi bir tedavi gördüklerinde. terapi. Fil buzağıları sürüde büyüdükçe derin sosyal bağlar oluşturmak için tüm yetişkinlerle iletişim kurarlar ve Bani'nin artık onlara bir anne gibi davranan bakıcılara ve sürüdeki diğer ilgili kadın yetişkinlere yaptığı da budur” diyor Dr. Goçalan şunları söyledi.

Eğer Bani bizim dilimizi konuşabilseydi, insanlığın ahlaksız, öldürücü ve duygusuz doğasına karşı çıkmak için masumiyetinin en güçlü kanıtına sahip olacaktı. Hindistan'ın Banis'i halelerle dolu Corbett Park'ın yakınında bile güvenli değil mi?

Wildlife SOS kısa ve öz, düşünceli ve anlayışlı bir açıklama yayınladı: “Bunu talihsiz bir kaza olarak adlandırmak cazip gelebilir, ancak gerçekte 2009'dan bu yana Hindistan'ın demiryolu raylarında 186 fil öldürüldü. Hindistan Demiryolları (IR) trenlerin aşırı hızlanmasını önlemek zorundaydı.” B. yaban hayatı koridorları aracılığıyla veya yapay zeka erken uyarı teknolojisi kullanılarak bu anne hayatta olacaktı ve Bani hayati tehlike oluşturacak yaralanmalara maruz kalmayacaktı. IR, fillere yoldan çekilme şansı vermek için yaban hayatı koridorlarındaki göç hızlarını derhal azaltmalı. Yapay zeka erken uyarı teknolojisindeki ilerlemeler, tren raylarının yakınındaki fil trenlerini tespit edip uyarıyor ancak yaygın olarak kullanılmıyor. Yetim Bani yaşam mücadelesi veriyor. İyileşip iyileşmeyeceğini bilmiyoruz ama ondan vazgeçmeyeceğiz.”

[email protected]