Pencap, PGIMS Hastanesi Rohtak'ta görevli çiftçiyi teslim etmesi için Haryana'ya mektup yazdı

kosc

New member
Pencap Genel Sekreteri Anurag Verma Cumartesi günü Haryana mevkidaşı Sanjeev Kaushal'a Rohtak Tıp Bilimleri Yüksek Lisans Enstitüsü'ne (PGIMS) kabul edilen Pritpal Singh adlı çiftçinin teslim edilmesini talep eden bir mektup yazdı.


Cuma günü Pencap-Haryana sınırındaki Shambhu'da çiftçilerin traktör arabaları sıraya girdi. Çiftçi liderleri Delhi'deki Chalo Yürüyüşünü 29 Şubat'a kadar durdurmaya karar verdi. (ANI fotoğrafı)

“Bunun amacı Pencap'taki tedavisinin eyalet hükümeti tarafından ücretsiz olarak sağlanmasını sağlamak. Ayrıca Haryana'ya başka bir çiftçi kabul edilirse o da Pencap'a teslim edilmelidir” diye yazdı Verma mektupta.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

Ayrıca Okuyun: Mekan sorunu: Pencap polisleri FIR'a kaydolamadıklarını ifade ediyor

21 Şubat'ta Sangrur-Jind sınırındaki Khanauri'de bir çiftçinin kaçırıldığı söylentisi, Haryana Polisinin tedavi için acele etmesine neden olmuştu ve çiftçinin hayatı artık tehlikede değildi.

Pencap'ın muhalefet partileri Kongre ve Shiromani Akali Dal, Haryana polisinin çiftçiyi kaçırıp vahşice dövdüğünü iddia etmişti. Bu, Haryana Polisinin açıklama yapmasına yol açtı.

Temas kurulduğunda PGIMS Direktörü Dr. SS Lohchab, Sangrur sakini Pritpal Singh'in hastanenin travma merkezinde tedavi gördüğünü ve hayati tehlikesi olan bir yaralanmasının olmadığını söyledi. “Doktorlara ona mümkün olan en iyi tedavi ve bakımı sağlamaları talimatını verdim. Amcası ve diğer aile üyeleriyle tanıştım ve onlara mümkün olan her türlü yardımın sağlanacağı konusunda güvence verdim” diye ekledi Lohchab.

Çiftçi sendikaları, 21 yaşındaki çiftlik protestocusu Shubh Karan Singh'in ölümünden sorumlu olanlara karşı bir FIR kaydı talep ederken, Pencap Polisi, onun Garhi polis karakolunun yetki alanına girmesi nedeniyle bunu yapamayacağını ifade etti. Jind bölgesi Haryana'dan yaralandı. Çiftlik liderleri ve protestocunun babası, Haryana Polisi yetkililerine karşı bir cinayet davası açılmasını talep etti, aksi takdirde otopsi yapılmasına veya cenazenin yakılmasına izin vermeyeceklerdi.