Pencap Meclisi'nin 1-15 Mart arası bütçe oturumu

kosc

New member
Pencap Meclisi'nin bütçe oturumu 1-15 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


Pencap Maliye Bakanı Harpal Singh Cheema, 2024-25 bütçe tekliflerini 5 Mart'ta sunacak. (HT fotoğrafı)

Oturum Perşembe günü Chandigarh'da Başbakan Bhagwant Mann'ın başkanlık ettiği kabine toplantısında başladı.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

Devlet Maliye Bakanı Harpal Singh Cheema, 2024-25 bütçe tekliflerini 5 Mart'ta sunacak.

Çarşamba günü ölen 21 yaşındaki çiftlik protestocusu Shubhkaran Singh'in ailesiyle dayanışma içinde olduğunu ifade eden Cheema, AAP milletvekilleri ve liderlerinin, çiftçilerin protesto ettiği eyaletin Haryana sınırında kamplar kuracağını söyledi.

Kabine kabul etti ₹Pencap Polisi ile Nihang Sihleri arasında 23 Kasım 2023'te Kapurthala'daki Sultanpur Lodhi'de Gurdwara Akal Bunga'nın kontrolü konusunda çıkan çatışmada ölen ev muhafızı Jaspal Singh'in ailesine 1 crore.

Küçük sanayileri teşvik etmek amacıyla Kabine, Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (MSME'ler) için yeni bir kanadın oluşturulmasını onayladı. Tüm küçük işletmeler bu kanat tarafından desteklenmektedir. Cheema, “Pencap en fazla sayıda MKOBİ'ye sahip ve onların da bu karardan faydalanması bekleniyor” dedi.

Kabine, savaş kahramanlarının dul eşlerine verilen ücretin (jangi jagir) artırılmasını onayladı ₹10.000 ton ₹Yıllık 20.000.

Öğretmenlere yönelik transfer politikası da değiştirildi. Üniversite öğretim görevlisi olarak 612 pozisyonu doldurmak için yaş sınırı 45'e indirildi.