CBI, meyve satıcısına rüşvet veren ikiliyi tutukladı

kosc

New member
Perşembe günü CBI, Sektör 26 Tahıl Piyasası Piyasa Komitesi'nde çalışan iki kişiyi rüşvet almak suçundan tutukladı ₹Pazarda meyve satmak için bir satıcıdan 12.000.


Meyve satıcısının şikayeti üzerine harekete geçen CBI müfettişleri Perşembe günü bir tuzak kurdular ve Ali'yi sözleşmeli çalışanı Rahul Yadav ile birlikte rüşvet talep edip alırken tutukladılar ₹12.000. (iStock)

Hem sürücü Sabar Ali hem de sözleşmeli çoklu görevli Rahul Yadav, Yolsuzluğu Önleme Yasası'nın 7. Maddesi kapsamında ceza aldı.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

Meyve satıcısı Ravi Shankar, 19 Şubat'ta CBI'ya başvurmuş ve 26 yıldır pazarda meyve tezgahı işlettiğini söylemişti. Pazar komitesi sekreterinin defalarca adamlarını gönderdiğini ve hiçbir makbuz vermeden meyvelerine el koyduğunu iddia etti.

Shankar, bununla ilgili olarak sekreterle görüştüğünü ve ardından şoförü Sabar Ali ile görüşmesinin söylendiğini iddia etti.

Fakat Ali ile karşılaştığında ondan ödeme yapmasını istedi. ₹Haftada 12.000 dolar ödedi ve meyvelerine el konulmasıyla ve gelecekte tezgahını işletmesinin yasaklanmasıyla tehdit edildi.

Shankar'ın şikayeti üzerine harekete geçen CBI dedektifleri Perşembe günü bir tuzak kurdu ve Ali'yi sözleşmeli çalışanı Rahul Yadav ile birlikte rüşvet talep edip kabul ederken tutukladı. ₹12.000.

Her ikisi de tutuklandı ve özel bir CBI mahkemesi huzuruna çıkarıldı; burada davanın ön aşamada olduğu, davayla ilgili önemli belgelerin toplanması ve kilit tanıkların sorgulanması gerektiği ileri sürüldü. Sanığın tanıkları etkileyebileceğini, delilleri değiştirebileceğini ve duruşmadan kaçabileceğini belirten CBI, velayet talebinde bulundu, bu da mahkeme tarafından onaylandı.