Para karate sporcusu Khanna MC ofisinde iş buluyor

kosc

New member
26 Temmuz 2024 22:56 IST

Uzun bir arayışın ardından Tarun Sharma, 24 Temmuz'da eyalet hükümetinde iş buldu. Aynı gün iş bulma talebini protesto etmek amacıyla mini sekreterlik önünde ayakkabı boyadı.

Ludhiana: Uzun mücadelelerden sonra Tarun Sharma nihayet 24 Temmuz'da eyalet hükümeti tarafından atandı. Aynı gün iş aramasını protesto etmek amacıyla mini sekreterliğin önünde ayakkabılarını boyamıştı.

Para-karate oyuncusu Tarun Sharma, Cuma günü Ludhiana'daki mini sekreterliğin önünde düzenlenen protestonun ardından Khanna MC ofisine katip yardımcılığına atandı. (HT dosyası)

33 yaşındaki uluslararası para-karate oyuncusu, geçici olarak Khanna Belediye Ofisinde katip yardımcısı olarak atandığını söyledi. “Çarşamba günü Khanna'nın komiser yardımcısı Rupinder Pal Singh'den bir randevu mektubu aldım ve hemen ertesi gün ofise katılabildim. Ancak randevu mektubu bana ancak Pazartesi günü verilecek” dedi.

Tarun, az maaşla sebze satıcılığı yapmaya devam edeceğini söyledi. ₹13.500 dolar oyuna devam etmek için yeterli olmaz. “Rekabete devam etmek istiyorsam mesai saatleri öncesinde ve sonrasında sebze satmak zorunda kalacağım” diye ekledi.

Daha önce 2022'de Özbekistan'da düzenlenen Para-Asya Şampiyonası'nda gümüş madalya, 2023'te Malezya'da bronz madalya kazanmıştı. 2019 yılında İrlanda'da düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda yarışarak üçüncü oldu ve 2018 yılında Macaristan Açık Karate Şampiyonası'nda kumite ve kata tekniklerinde altın ve bronz madalya kazandı. Aynı yıl Özbekistan Açık Karate Şampiyonası'nı da kazanarak evine iki altın madalya getirdi.

Bu yıl Mart ayında Las Vegas'ta 28 ülkenin katıldığı Kuzey Amerika Açık Karate Şampiyonası'nı kazandı ve bu yıl Cumhuriyet Bayramı'nda Para Karate'de bölge ödülünü de aldı.

Tarun, devletin maddi destek sağlayamaması nedeniyle uluslararası turnuvaların masraflarını krediyle karşıladığını, borçlandığını söyledi. ₹12 Lakh, bunun büyük bir kısmı yakın zamanda ünlü Pencaplı sanatçı Karan Aujla tarafından ödendi.

Vardhman Special Steels Limited, Khel Protsahan Projesi kapsamında sporu teşvik etmeye yönelik CSR girişiminin bir parçası olarak, Sharma'yı Khanna Devlet Okulu'nda kadın oyuncuları eğittiği için takdir etti ve maaşının tamamının ödeneceğini duyurdu. ₹Bunun için 3 lakh. Şu ana kadar 70'e yakın çocuğu eğitti.