Panipat'taki BJP lideri, parti karşıtı faaliyetlerle ilgili şikayet aldıktan birkaç gün sonra istifa etti

kosc

New member
Bharatiya Janata Partisi'nin (BJP) Panipat'tan Shakti Kendra Pramukh Avtar Singh Shastri'yi feshetmesinden birkaç gün sonra lider Cumartesi günü görevinden ve partiden istifa etti.

Bölge başkanı Dushyant Bhatt'a yazdığı mektupta Shastri, bazı “parti karşıtı unsurların” yakın zamanda imajını zedelemek için kendisine karşı komplo kurduğunu söyledi. (HT dosyası)

Bölge başkanı Dushyant Bhatt'a yazdığı mektupta Shastri, yakın zamanda bazı “parti karşıtı unsurların” imajını zedelemek için kendisine karşı komplo kurduğunu söyledi.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

“…bu yüzden üzgünüm. Bu nedenle görevimden ve parti üyeliğimden istifa ediyorum” dedi.

Eski bir sarpanch ve devlet bakanı Mahipal Dhanda'nın yakın yardımcısı olan Shastri, yakın zamanda Karnal'daki Lok Sabha koltuğu için BJP adayı ve eski başbakan Manohar Lal Khattar'ın seçim kampanyasında adil olmayan yollara başvurduğu için Bhatt tarafından azarlandı.

HT ile yaptığı görüşmede Shastri, Dhanda'ya yakınlığı ve diğer nedenlerden dolayı Bhatt ile iyi bir ilişkisi olmadığı için günah keçisi ilan edildiğini iddia etti.

“Bhatt'ın iddia ettiği gibi milletvekili Pramod Vij'in evinde verilen Khattar Saab yemeğinde bir Pencaplının seçilmemesini hiçbir zaman istemedim. Diğer tarafta da bir Pencaplı vardı (Kongreden Divyanshu Budhiraja). Uzun zamandır partinin içindeyim, köyümde Khattar için programlar düzenledim, roadshow sırasında yanında oldum ve şimdi bir iletişim aldım. Bu sadece bir komplodur” diye ekledi.

Haberler / Şehirler / Çhandigarh / Panipat'taki BJP lideri, parti karşıtı faaliyetlerle ilgili şikayet aldıktan birkaç gün sonra istifa etti