NHRC, Pencap'taki çiftlikte protestocunun ölümüyle ilgili şikayeti kaydetti

kosc

New member
Ulusal İnsan Hakları Komisyonu (NHRC), Pazartesi günü, Perşembe günü komisyondan 21'inci ülkenin bulunduğu Sangrur-Jind sınırındaki Khanauri'ye bir araştırma ekibi göndermesini isteyen Rajya Sabha Milletvekili Saket Gökhale'nin emri üzerine resmi bir şikayette bulundu. -Bir yıllık hayatlar -Yaşlı çiftçi Shubhkaran Singh, Haryana'da polis operasyonunda hayatını kaybetti.

NHRC, Punjab Çiftliği'ndeki protestocunun polis müdahalesi sırasında ölümüyle ilgili bir şikayette bulundu. (HT dosyası)

Gokhale haberi Twitter'da paylaştı ve NHRC'den gelen e-postayı ekledi: “NHRC bana, Khanauri sınırındaki Haryana'da 21 yaşındaki çiftçi Subhkaran Singh'in öldürüldüğüne dair bir vaka olduğunu bildirdi.” ayrıca NHRC'den Haryana'ya derhal bir araştırma ekibi göndermesini istemişti… Masum çiftçimiz Subhkaran Singh'i kim vurdu? Ölümcül kafa travması nasıl meydana geldi? Bunlar BJP'nin geçiştirmeye çalışacağı konular ve ben de @India_NHRC'ye davayı kaydetmeye razı olmayıp, fiilen soruşturup suçluları adalete teslim etmesi yönünde çağrıda bulunmaya devam edeceğim.”

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

Gokhale, Bathinda bölgesinden 21 yaşındaki kişinin Khanauri'nin Haryana sınırındaki bir polis operasyonunda öldürülmesinden bir gün sonra NHRC'ye şikayette bulunmuştu. Trinamool Kongresi (TMC) Milletvekili Saket Gökhale, NHRC'ye soruşturma talebinde bulunan bir mektup yazmıştı.

Gökhale, “Bir şikayette bulundum ve NHRC'den, Haryana Polisi tarafından ateş edildiği iddiası nedeniyle meydana gelen ölümle ilgili acil soruşturma yapılmasını talep ettim” dedi ve NHRC'den, Haryana Polisi Genel Müdürü, Genel Müfettiş Yardımcısı, İdare ve Genel Müdür Yardımcısına bildirimde bulunmasını istedi. Bakanlık Jind bölgesinin polis şefi konuyla ilgilendi.