Mohali: Dhaba sahibi ve çalışanlarına keskin bıçaklarla saldıran 4 kişi tutuklandı

kosc

New member
Cuma günü yerel polis, dhaba sahibine ve çalışanına küçük keskin bıçaklarla (Kirch) saldıran dört kişiyi tutukladı; ardından dhaba sahibi, kendisine yöneltilen suçlamaya rağmen çalışanına iş bulamadığı için ana sanıkla yüzleşti. ₹2 lakh.

Zanlılardan birinin Sidhu olduğu belirtildi. Gerisi hala bilinmiyor. (HT fotoğrafı)

Zanlılardan birinin Sidhu olduğu belirtildi. Gerisi hala bilinmiyor.

Kurbanlar, Dhabha'nın sahibi Soma Singh ve çalışanı Karan, her ikisi de Mullanpur sakini, keskin silahlarla dört kez yaralandıktan sonra Kharar Sivil Hastanesinde tedavi altına alınıyorlar.

Perşembe günü sanık, Sidhu Singh'in UT sınırı yakınındaki Mullanpur'daki dhaba'sına ulaştı.

Singh, Mullanpur'un Bhagindi köyünden meslektaşı Mohan'a iş veremeyeceği konusunda onunla yüzleşti. “Mohan fakir bir aileden geliyor ve üç kız kardeşi var, bu yüzden benden kendisine uygun bir iş bulmasına yardım etmemi istedi. Bu konuyu Sidhu ile konuştum ve o da bana Mohan için iyi bir iş bulacağına dair güvence verdi. Den beri ben ₹Bir emlak anlaşmasıyla bağlantılı olarak Sidhu'dan 2,10 lakh, Mohan'a bir iş bulmak yerine parayı saklamasını istedim. Ancak uzun süre sanık ne iş buldu ne de parayı iade etti. Singh, onunla yüzleştiğimde personelimin önünde bana tacizde bulunmaya başladı” dedi.

Singh'e göre Sidhu, iki kuzenini ve dhaba'daki bir arkadaşını aradı. Diğer sanıklar, keskin bıçaklar taşıyan yüksek performanslı motosikletlerle oraya geldi ve ona saldırmaya başladı.

Karan Singh'i kurtarmaya çalışırken sanık da aynı silahlarla ona saldırmaya başladı. Olay, güvenlik kameraları tarafından olay yerinde kaydedildi.

Sanıklar, yoldan geçen polis aracının siren sesini duyunca kaçtı.

Her iki kurban da Kharar Hastanesi'ne kaldırıldı.

Sanıkların tamamı firari. “Mağdurların ifadelerini aldıktan sonra davayı kayıt altına aldık. Soruşturmamıza başladık ve yakında tüm sanıkları yakalayacağız” dedi Mullanpur polis karakolundan bir müfettiş.

Tüm sanıklar, Mullanpur Polis Karakolunda Bölüm 115(2) (kasıtlı bedensel zarar), 118(1) (ağırlaştırılmış saldırı), 351(2) (cezai tehdit), 351(3) (ölüm tehdidiyle cezai korkutma) uyarınca tutuklandı. veya ağır bedensel zarar) ve 3 (5) (ortak bir amaç doğrultusunda birden fazla kişi tarafından gerçekleştirilen eylem) Bharatiya Nyaya Sanhita (BNS) tarafından suçlandı.