Mohali DC, Tiwana’yı ziyaret ediyor ve selden etkilenen bölgeleri sınırlıyor

kosc

New member
Komiser Yardımcısı (DC) Aashika Jain, setlerin ve yolların kaybı ve onarımına ilişkin devam eden değerlendirmeyi gözden geçirmek için Perşembe günü selden etkilenen Tiwana köyünü ve çevresini ziyaret etti.

Mohali DC Aashika Jain, Baş Drenaj Mühendisi Rajat Grover’ı insanlara yardım etmek için derhal geçerli olmak üzere uygun önlemleri alması için yönlendirdi. (HT fotoğrafı)

En son sel ilçesinde dokuz kadar kişi öldü. Dera Bassi’nin selden etkilenen bölgelerinde 5 kişi, Harar nahiyesinde ise 4 kişi hayatını kaybetti.

Jain, Pencap Baş Bakanı Bhagwant Mann’ın söz verdiği gibi, etkilenen sakinlere ve çiftçilere her kuruşunu tazmin sözü verdi.

Merkezi bir ekibin önümüzdeki hafta bölgeyi ziyaret etmesinin beklendiğini ve yönetimin ödeme normlarını kolaylaştırmak için elinden gelenin en iyisini yapacağını da sözlerine ekledi. Jain ayrıca, tazminatın zamanında ödenmesi için değerlendirme çalışmasının 15 Ağustos’a kadar tamamlanacağını söyledi.

“Dera Bassi’nin Ghaggar havzası, çamur ve nehir yatağı değişiklikleri nedeniyle büyük kayıplara uğradı. Nehrin seyrindeki değişiklik nedeniyle etkilenen alanların çamurdan arındırma ve tesviye normlarına göre kaybı kaydettik” dedi.

Jain, Baş Mühendis (Drenaj) Rajat Grover’a, etkilenen insanlara yardım etmek için derhal uygun önlemleri alması talimatını verdi. İlçe hükümetinin siltli alanları temizlemek için geçici madencilik izinlerine başvurmak için çalıştığını da sözlerine ekledi.

Yaşlılar için çevrimiçi işitme süreci

DC Aashika Jain, Ebeveynlerin ve Kıdemli Vatandaşların Bakımı ve Refahı Yasası 2007 temyiz davalarında çevrimiçi bir duruşma süreci başlattı. Jain, başarılı olmaya devam eden yaşlılar ve avukatları için çevrimiçi mahkeme görünümlerini kolaylaştırmak için ilçe yönetim kompleksinde bir deneme çalışması yapıldığını söyledi.