Ludhiana adayları Haryana adli sınavında parlıyor

kosc

New member
17 Eki 2024 05:02 IST

26 yaşındaki Madhav Mittal 39'uncu sırayı alırken, bir diğer başarılı aday 24 yaşındaki Uditi Mittal ise 62'nci sırayı aldı.

Ludhiana'dan dört aday, sonuçları Salı akşamı geç saatlerde açıklanan Haryana Adli Hizmetler Sınavı 2024'ü geçti.

Uditi Mittal, 24 ve Madhav Mittal, 26. (HT fotoğrafı)

26 yaşındaki Madhav Mittal ise 39. sırayı aldı. Yüksek Lisans eğitimini Chandigarh'daki Panjab Üniversitesi'nde tamamladı ve yüksek lisans derecesi için PU'ya dönmeden önce burada birkaç yıl avukatlık yaptı; burada aynı zamanda özel bir koçluk enstitüsünde kamu hizmeti adaylarına ders verdi.

“Her zaman yargıyı seçmek istedim,” dedi, topluma saygı getirdiğini ve insanlara adalet sağlama fırsatı sağladığını da sözlerine ekledi. Birinci nesil bir avukat olan Madhav da 2022'de hukuk subayı olarak orduya katılmak üzere seçildi ancak aleyhte karar verdi.

Adli hizmette çalışmak isteyenlere odaklanmalarını ve çalışmaya zaman ayırmalarını tavsiye etti. “Bu zorlu bir sınav ve çok fazla kararlılık gerektiriyor” diye ekledi.

Bir diğer başarılı aday olan 24 yaşındaki Uditi Mittal ise 62. sırayı aldı. Aynı zamanda PU Hukuk mezunu olup, bu yıl Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 2022'de Pencap adli sınavlarına katıldı ancak ön sınavları geçemedi. Ancak hedefine sadık kalmaya ve hakimlik sınavlarına başvurmak için kendisine 2025 yılına kadar süre tanımaya karar verdi.

“Her zaman kolluk kuvvetlerine girmek istemiştim. 2022 ön elemelerine katılamadım. Denemeye devam ettim ve pes etmeden önce 2025 yılına kadar kendime süre verdim” dedi.

Madhav, Haryana'nın seçilmesiyle ilgili olarak, “Her iki eyalette de (Pencap ve Haryana) aynı yüksek mahkemeler var ve çalışma koşulları da aynı.”

Şehirden Abhidha Gupta ve Eklavya Gaur da testi geçti.