LS Araştırmaları: Ludhiana yetkilileri, Model Davranış Kuralları üzerine bir eğitim çalıştayı düzenliyor

kosc

New member
Bölge idaresi Pazartesi günü, adayların harcamalarının ve seçimler sırasındaki örnek davranış kurallarının sıkı bir şekilde izlenmesini sağlamak amacıyla çeşitli hükümet dairelerindeki seçim personeli için özel bir eğitim çalıştayı düzenledi.

Eğitime muhasebe ekipleri üyeleri, montaj düzeyinde gider gözlemci yardımcıları ve montaj düzeyinde usta eğitmenler katıldı. (HT fotoğrafı)

Eğitime muhasebe ekipleri üyeleri, montaj düzeyinde gider gözlemci yardımcıları ve montaj düzeyinde usta eğitmenler katıldı.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

Ek Komiser Yardımcısı Ojasvi Alankar, Hindistan Seçim Komisyonunun harcama limiti belirlediğini söyledi. ₹Her adayın 2024 genel seçimlerinde Rs 95 lakh harcaması gerekiyor. Bu nedenle tüm ekip üyelerinin seçim harcamalarını hesaplama metodolojisine aşina olması gerekir.

ADC, bu ekiplere adayların ve partilerin seçim harcamalarını izleme konusunda birincil sorumluluk verildiğini ve bu ekiplere yöntemler konusunda eğitim verilmesi gerektiğini söyledi.

Ayrıca, Komisyon tarafından yayınlanan yönergelerin doğru şekilde uygulanmasını sağlamak için tüm ekip üyelerine Hindistan Seçim Komisyonu tarafından kendilerine verilen rol ve sorumlulukların açıklandığını da sözlerine ekledi.

Alankar, her görev için oranların Seçim Komisyonu tarafından usulüne uygun olarak belirlendiğini belirterek, bu ekipleri daha da desteklemek için çeşitli Uçan Ekip Ekipleri (FST), Statik Gözetleme Ekipleri (SST), Video Gözetleme Ekipleri (VST) ve Video Gözetleme Ekiplerinin bulunduğunu sözlerine ekledi. (VVT) da yönetim tarafından oluşturuldu.

Alankar ayrıca her yetkiliye, davranış kuralları modelinin seçimlerin ilanından seçimin tamamlanmasına kadar geçerli olacağını unutmamalarını tavsiye etti.

Tüm MCC yönergelerini personele açıkladı ve ilgili yetkililere genel seçimler için kuralları sıkı bir şekilde uygulamaları talimatını verdi. MCC'nin uygulanmasını ihmal eden veya göz ardı edenlere karşı sıkı önlemler alınacağı konusunda uyardı.