Kanada’da ailesi için geçim arayan Mohali adam ₹ 54 lakh’ı aldattı

kosc

New member
Polis, bir Mohali sakinine karşı dolandırıcılık yaptığı gerekçesiyle bir göçmenlik danışmanlık firmasına FIR davası açtı. ₹54 lakh, kendisine ve ailesine Kanada’ya göç etmesine yardım edeceğine söz verdikten sonra.

Polis, bir Mohali sakinini dolandırdığı için bir göçmenlik danışmanlık firmasına karşı şikayette bulundu ₹54 lakh. (HT dosyası)

11. Aşama başvuru sahibi Parminder Singh polise 2015 yılında bir arkadaşı aracılığıyla Sektör 17-D’de bir göçmenlik firması olan Rahul Consultants’ın sahipleriyle tanıştığını söyledi.

Şirketi yöneten çift, kendisi ve eşi için iş vizesi almayı başardı.

2018’de Parminder, ailesi için Kanada’da daimi ikamet (PR) sağlama konusunda yardım almak için tekrar ona ulaştı. Çiftin, ödeme yapıldıktan sonraki altı ay içinde PR konusunda kendilerine yardım etme sözü verdiğini iddia etti.

Çiftin, ailesinin göçü için gerekli belgeleri alacağını söylediği bir kadınla konuşması gerekiyordu.

Çiftin verdiği güvencelere yanıt veren Parminder, ödediğini söyledi. ₹Kendisi ve Kanada’da yaşayan kadın için 54 lakh, ancak üçlü sözlerini yerine getirmedi ve paralarını iade etmedi.

Bu nedenle, Polis Merkezi, Sektör 9’daki SSP Window’a şikayette bulundu ve bunun üzerine Sektör 17 Polisi, Hindistan Ceza Kanunu’nun 420 (Dolandırıcılık) ve 120B (Ceza Komplosu) Bölümü uyarınca bir dava kaydetti.

Soruşturmaya katılan bir polis memuru, “Mağdurun şikayetine cevaben bir dolandırıcılık vakası kaydettik, ancak zanlıların iddia edilen rolünü netleştirmek için soruşturmalar devam ediyor” dedi.