J&K LG, öldürülen DSP Humayun Bhat’ın evini ziyaret etti ve aileye her türlü yardımın sağlanacağını garanti etti

kosc

New member
Jammu ve Keşmir Vali Yardımcısı Manoj Sinha Pazartesi günü, geçen hafta Anantnag bölgesinde teröristlerle çatışmada öldürülen Polis Komiser Yardımcısı Humayun Bhat’ın evini ziyaret etti ve aile üyelerine her türlü desteğin güvencesini verdi.

Jammu ve Keşmir Vali Yardımcısı Manoj Sinha, Jammu ve Keşmir DSP’si Humayun Bhat’ın babası Ghulam Hassan Bhat ile Pazartesi günü Budgam’da. (ANI fotoğrafı)

Bhat’ın yanı sıra, 19 Rashtriya Tüfeğinin komutanı Albay Manpreet Singh ve aynı taburdan Binbaşı Ashish Dhonchak ve bir asker, geçen Çarşamba günkü karşılaşmada en büyük fedakarlığı yaptı. Anantnag ilçesine bağlı Gadole orman alanında saklanan teröristleri etkisiz hale getirme operasyonu Pazartesi günü altıncı gününe girdi. Güvenlik güçleri, militanlara saldırmak amacıyla saklandıkları yerleri tespit etmek için insansız hava araçlarını kullandı.

“Bugün cesur şehit DySP Humayun Bhat’ın ailesiyle tanışmak için Budgam Humhama’yı ziyaret ettim ve başsağlığı dileklerimi ilettim. Aileye UT yönetiminden her türlü destek ve yardım sağlanacağına dair güvence verildi. Sinha, X’teki resmi profilinde “Bütün ulus, yaslı aileyle dayanışma içinde” dedi.

LG, aralarında memurun emekli bir IGP olan babası Ghulam Hassan Bhat’ın da bulunduğu yaslı aileyle vakit geçirdi.

Pazar günü Srinagar’da düzenlenen bir etkinlikte konuşan Sinha, şehitlerin her damla kanının intikamının alınacağını ve teröristlerin bunun bedelini ağır ödemek zorunda kalacağını söyledi. “Askerlerimize güvenimiz tamdır… Bütün ulus çenelilerle dayanışma içindedir” dedi.

Anantnag’da güvenlik güçlerine yapılan saldırının, G20 zirvesinin başarılı bir şekilde yürütülmesi ve Jammu ve Keşmir’deki çatışma vurguncularına yönelik baskılar nedeniyle teröristler arasında yaşanan hayal kırıklığının sonucu olduğunu iddia etti.

LG, Jammu ve Keşmir’de sıradan insana baskı yapan ekosistemi ve terörizmi sona erdirme zamanının geldiğini söyledi.