Himaşal Pradeş Polisi, kripto para birimi dolandırıcılıklarını bildirmek için bir yardım hattı kurdu

kosc

New member
Himaşal Pradeş Polisi, kripto para dolandırıcılığı durumunda şikayette bulunmak için bir yardım hattı numarası başlattı.

Şu anda gözaltında bulunan iki sanığın, 2018 yılında Korvio KRO kripto para birimini başlatan ve kısa sürede dijital para birimine önemli yatırımlar yaparak insanları cezbeden bir suç grubuyla bağlantılı olduğuna inanılıyor. (Temsilci fotoğraf)

Kripto para birimi dolandırıcılığında şikayetçilerin sayısının artması karşısında eyalet polis şefi Sanjay Kundu, Shimla’daki polis merkezinde özel bir yardım hattı numarasının (85447-36565) kurulduğunu söyledi.

Ayrıca Okuyun: ED, Mandi polisinden kripto para dolandırıcılığı davasındaki 21 şüpheli hakkında bilgi istiyor

Şikayetlerin 85447-36565 numaralı WhatsApp numarasından yapılabileceğini veya şikayetçinin iletişim bilgilerini içeren [email protected] adresine e-posta gönderilebileceğini söyledi.

Kundu, şikayetin daha sonra gerekli önlemlerin alınması için Özel Soruşturma Ekibine (SIT) iletileceğini söyledi.

Northern Range Genel Müfettiş Yardımcısı Abhishek Dullar başkanlığındaki SIT, kripto para birimi dolandırıcılık vakalarını araştırmak için 26 Eylül’de kuruldu.

SIT, davanın Kangra bölgesindeki Palampur’da görülmesinin ardından iki sanığı tutukladı.

İki yıl içinde eyalet genelinde bu tür dolandırıcılıklara ilişkin 58 şikayet alındı.

Şu anda gözaltında olan iki sanığın, 2018 yılında Korvio KRO kripto para birimini başlatan ve kısa sürede dijital para birimine önemli yatırımlar yaparak insanları cezbeden bir suç grubuyla bağlantılı olduğuna inanılıyor. Program, ilk kez yatırım yapacak olan yatırımcıları daha fazla katılımcı çekmeye teşvik etti. Yalnızca Himaşal’da 2,5 lakh’tan fazla kimlik oluşturuldu.

Himaşal Pradeş’te faaliyet gösteren dolandırıcılar 2018’den beri kripto para birimi yatırımcılarını kandırıyor ₹400 crore. Bu, karantina sırasında kripto para piyasasındaki artışla aynı zamana denk geldi. Polisin özel soruşturma ekibi dolandırıcılığın çok daha büyük olduğuna inanıyor ₹2.000 Crore.

“Heyecan verici bir haber! Hindustan Times artık WhatsApp kanallarında
Bağlantıya tıklayarak bugün abone olun ve en son haberlerden haberdar olun! Buraya tıklayın!