Hayatın Baharatı: Macera kitabımdan unutulmaz bir yaprak

kosc

New member
Amerikalı yazar Issac Marion, iyi ya da kötü her deneyimin paha biçilemez bir koleksiyon parçası olduğunu söylüyor.

Amerikalı yazar Issac Marion, iyi ya da kötü her deneyimin paha biçilemez bir koleksiyon parçası olduğunu söylüyor. (Getty Images/Zoonar RF)

Yetmiş yaşındaki birinin cübbesini giydikçe zihnimde birçok değişiklik oluyor. Gelecek yıllara, bana sahip olduğum zamanı nezaketle değerlendirmeye ve akıllıca kullanmaya teşvik eden bir hediye, bir hediye olarak bakıyorum. Geçmiş gitti, gelecek belirsiz, şimdiki zaman evrenin bize bıraktığı, kullanabileceğimiz bir lütuf. Artık uzun vadeli kurallar yok, uzak hedefler yok, yalnızca bir gün ilerisi için planlar yapılıyor.

Faaliyetlerim çoğunlukla mutlu ve keyifli deneyimler kazanmak, diğerlerini telaşsızca kabul etmekle ilgilidir. Son zamanlarda zenginleştirici, gerçekten unutulmaz bazı etkileşimler oldu. Yeğenim yaşadığı yer olan Seattle’da evlenmeye karar verdi, bu da aileyi hayal kırıklığına uğrattı çünkü bu, bu neslin son düğünüydü ve merakla bekleniyordu. Sadece bir avuç akraba bunu başardı, diğerlerinin sağlık ve vize sorunları vardı. Büyük, dolgun bir Hint düğününe kıyasla küçük bir olaydı ama yine de çok eğlenceliydi.

Tüm planlama ve organizasyonu gelin ve damat yaptığı için çiftin ebeveynleri dahil hepimiz misafir olduk. Açık hava düğününün mekânını seçerken, çimlerin farklı seviyelerinde farklı işlevlere yer verilmesine çok dikkat edildi. Tören, atıştırmalıklar ve içecekler, akşam yemeği ve son olarak dans ve DJ’in yeri belirlendi.

Gün bulutlu başladı ve yağmur tehlikesi vardı. Hepimiz koşuyorduk ve bir şekilde yağmuru durdurmak için yetişkinlerin çocukken yaptığını duyduğumuz şeyleri yapmaya çalışıyorduk. Batıl inançlı değilim ama işe yaradı. Yağmur misafirler gelmeden bir saat önce durdu. Bitkiler gür, yeni yıkanmış ve neşeli görünüyordu ve stratejik olarak yerleştirilmiş ısıtıcılar ortamı sıcak tutuyordu. Alay güzel müzikle başladı. Ailenin önemli üyelerinden biri olan, parıldayan bir ceket giymiş olan evcil hayvanı Roger, peşinde fildişi şerwani giymiş göz kamaştırıcı damat ve ardından pastel lehenga giymiş gelin, güzel fonun önünde silüetler yaparak hızla ilerliyordu.

Törenler başladı ve eğlenceli bir şekilde sadece çifti memnun eden ritüeller takip edildi: yüzük değişimi, jaimala ve havan, kısa ve tatlı bir ilişki. Pastayı kesin, yiyin ve ardından etkinliği dansla, bhangrayla veya ne olursa olsun kutlayın. Büyülüydü!

İki gün sonra manzaralı bir cennet olan Vancouver’a gittik, birlikte kaldığımız insanlar çok Pencaplı ve çok misafirperverdi. Bu yolculukta o kadar çok basit, sevgi dolu ve misafirperver insanla tanıştık ki onların varlığını bile unuttum. Eski, sıcak ve misafirperver Pencap’a gelmiş gibiydik.

Amerikalı akademisyen Oliver Wendell Holmes’un belirttiği gibi, “Yeni bir deneyimle gerginleşen bir zihin asla eski boyutlarına dönemez.”

Diş hekimine ve doktora ara sıra yapılan ziyaretler, unuttuğum ve deneyim kitabıma eklemediğim bir zorunluluktur. Hayat bir nimettir; Ben bunu böyle tutmayı seçiyorum.

Yazar, Ludhiana merkezli bir serbest çalışandır ve [email protected] adresinden ulaşılabilir..