Haryana boksörleri, Asya Oyunları kadro seçim kriterleri hakkında soru soruyor

kosc

New member
Pazar günü Haryana’nın en iyi boksörleri, yeni seçim süreci kriterlerini gördükten sonra morallerinin bozulduğunu iddia ederek Asya Oyunları kadro seçim süreci hakkında sorular sordular.

Eski Haryana Olimpiyat madalyalı Vijender Singh, yeni puanlama sisteminin sadece antrenörlerin favorileri arasında yer alan boksörleri yükselteceğini ve yabancı antrenörlerin ülkedeki boks atmosferini bozacağını iddia etti. (ANI dosya fotoğrafı)

Bhiwani’de düzenlediği basın toplantısında konuşan 2019 Dünya Şampiyonası gümüş madalyalı Amit Panghal, Hindistan’ın Asya Oyunları kadrosundan ihraç edilmesinin ardından diğer iki boksörle birlikte Punjab ve Haryana Yüksek Mahkemesi’nde Hindistan Boks Federasyonu aleyhine başvuruda bulunduğunu söyledi.

“Bu yeni puan sistemini anlamıyorum ve bir deneme seansı istedim. Sıklet sınıfımda seçilen boksör (Deepak), Dünya Şampiyonasında 5-0 yendiğim boksöre yenildi. Deepak’ı aşamalı olarak yenmiştim ve pint sisteminde onun önündeydim ama hafta sonunda o benim önümde” dedi.

Eski Olimpiyat madalyalı Vijender Singh, yeni puanlama sisteminin sadece antrenörlerin favorisi olan boksörleri yükselteceğini ve yabancı antrenörlerin ülkedeki boks atmosferini bozacağını iddia etti.

“Yeni derecelendirme sistemi şeffaf değil ve oyuncular derecelendirme sürecinden haberdar değil. Boksörler izlerinin nerede kaldığını bilmiyorlar” dedi.

Bu yıl uygulamaya konulan yeni seçim politikası kapsamında boksörler, çeşitli parametrelere göre puanlandırıldıkları üç haftalık bir değerlendirme sürecinden geçiyor.