Hakarete uğradığında bile “Alliance Dharma”yı takip etti: Dushyant Chautala

kosc

New member
Jannayak Janata Partisi (JJP) lideri ve eski Haryana başbakan yardımcısı Dushyant Chautala Çarşamba günü, partisinin Bharatiya Janata Partisi (BJP) liderinin kendisini desteklemesine ve parti liderliğinin defalarca hakaret etmesine rağmen “dharma ittifakını” takip ettiğini iddia etti.

Eski Haryana başbakan yardımcısı Dushyant Chautala, BJP'nin Lok Sabha seçimleri öncesinde partisiyle bağlarını koparmasından bir gün sonra Hisar'da düzenlenen bir mitingde konuşma yaparken, partisinin iki parlamento sandalyesi (Hisar ve Bhiwani-Mahendergarh) için hazırlandığını söyledi ancak BJP, JJP'ye birden fazla sandalye teklif etmeye hazır değildi. (Fotoğraf: X)

BJP'nin, Lok Sabha seçimleri öncesinde partisiyle bağlarını kesmesinden bir gün sonra Hisar'da bir mitingde konuşan Chautala, partisinin iki meclis koltuğuna (Hisar ve Bhiwani-Mahendergarh) hazırlandığını söyledi. JJP'ye birden fazla koltuk sunmaya hazırız.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

Eski CM yardımcısı yakın zamanda BJP başkanı JP Nadda ile tanıştığını söyledi. “Nadda'ya Hisar ve Bhiwani-Mahendergarh olmak üzere iki sandalye için hazırlandığımızı söyledim” dedi ve BJP başkanının kendisine partisinin JJP'ye yalnızca Rohtak Lok Sabha koltuğu teklif edebileceğini söylediğini ekledi.

2019 Lok Sabha seçimlerinde BJP, Haryana'daki on meclis sandalyesinin tamamını kazandı.

Chautala ayrıca eski Tripura başbakanı ve Haryana BJP şefi Biplab Deb'e de saldırarak onu BJP-JJP ittifakını kırmak için çeşitli girişimlerde bulunmakla suçladı.

Burayı okuyun | Haryana Siyaseti: Devlette Parçalanma, Uygulanan Bir Strateji

“Deb bana ve partime karşı yorumlarda bulundu ve bana hakaret etmek için her türlü girişimde bulundu. Ancak ittifak dharma'sını yerine getirmek için her seferinde sessiz kaldım” diye iddia etti. Yaklaşan meclis seçimleriyle ilgili olarak parti şefi Ajay Chautala'nın aday çıkarma konusunda nihai kararı vereceğini söyledi.

“İki sandalye için mi, tüm sandalyeler için mi yarışacağımıza yoksa parlamento seçimlerine mi yoğunlaşacağımıza parti lideri karar verecek. Bana sorarsa yeniden Hisar milletvekili adayı olmaya hazırım” diye konuştu.

HT yorum almak için BJP liderlerine ulaştı ancak hemen bir yorum alamadı.

Salı akşamı, Manohar Lal Khattar'ın JJP'nin eyaletteki iktidar koalisyonundan ayrılmasının ardından beklenmedik bir şekilde istifa etmesi sonrasında Nayab Singh Saini (54), Haryana'nın başbakanı olarak yemin etti.

Mitinge katılanlar arasında JJP Shahbad MLA Ram Karan Kala, Uklana MLA Anoop Dhanak ve Julana milletvekili Amarjeet yer aldı. Ancak Dushyant'ın annesi Naina Delhi'deydi ve beş asi MLA mitingi atladı.