Devlet Eğitim Koleji Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor

kosc

New member
Devlet Eğitim Koleji'nin NSS Hücresi, Cumartesi günü Dünya Kadınlar Günü'nde bir günlük bir kamp düzenledi. NSS PO Dr. Ravneet Chawla konuyu tanıttı.

Dünya Kadınlar Günü arifesinde, ileri gelenler Devlet Eğitim Koleji'nde haber bültenini yayınladılar. (HT FOTOĞRAF)

Kolejin müdürü Dr. Sapna Nanda, konukları karşıladı. Etkinliğin özel konukları arasında Bhawna Garg, IAS, DDG UIDAI, Chandigarh; Garima Singh, Gelir Vergisi Komiseri (İtiraz), Chandigarh; Rachana Singh, IRS, Ek Komisyon Üyesi, CGST, Panchkula ve Tara Jha, üniversitenin seçkin NSS gönüllüsü Shivam Jha'nın annesi.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

Bhawna Garg dağcılık, dans ve bisiklete binme yolculuğunu paylaştı ve olumlu ve ısrarcı olmasıyla çalışmaları boyunca eşsiz bir ilgi odağı oldu.

Garima Singh, öğrencilik yolculuğuyla ilgili kutlamalarını ve potansiyelini en üst düzeye çıkarmasını sağlayan anekdotları öğretmenleriyle paylaştı. Öğretmen adaylarına ilerideki rollerini daha sorumlu bir şekilde üstlenme konusunda ilham verildi.

Fitness, gayret ve çok yönlülüğün bir örneği olan IRS'den Rachana Singh, çocukluktaki kolay yolculuğunu ve karşılaştığı zorlukları güce dönüştürmek için aldığı iyi kararları paylaştı.

Etkinliğe, üniversitenin yerel bilim kulübü tarafından, üniversitedeki çeşitli kadınların ve Hindistan'ın dört bir yanından önemli eğitimcilerin katkılarını sergileyen haber bülteninin – JIJIVISHA – lansmanı damgasını vurdu. Öğrenci editörü Meghna Duhan konuklardan alkış aldı.

Yüksek Öğrenim Müdürlüğü'nden NSS Eyalet İrtibat Görevlisi Nemi Chand, NSS'nin rolüne ilişkin ilham verici bilgelik dolu sözlerini paylaştı.

Kampta Rahul ve Sugandhi'nin söylediği melodik parodiler, Isha Duggal ve Seerat'ın kendi yazdığı şiirler ve Komal, Sonia ve Shivanshi'nin dansları vardı; bunların tümü B Ed'den (4. Dönem) gösteri sunucusu Jasmine tarafından sunuldu.