Devdutt Pattanaik, Chitkara Üniversitesi’nin BEd akışında öğretim ilkelerini vurguluyor

kosc

New member
Pencap’taki Chitkara Üniversitesi’nin Chitkara Eğitim Koleji (CCE), Pazartesi günü BEd ve Med’in 2023-25 grubunu bir oryantasyon programında karşıladı.

Etkinlik bir lambanın yakılması, üniversitenin kısa bir tanıtımı ve kolej dekanının hoş karşılanmasıyla başladı, ardından programın açılış konuşmacısı, yazar ve mitoloji uzmanı Devdutt Pattanaik’in etkili öğretimin yolları üzerine aydınlatıcı konuşmaları izledi. (HT fotoğrafı)

Öğrencileri üniversitenin ahlak anlayışı ve uygulamalarıyla tanıştırmak amacıyla, öğrenciler için ‘Shikshan Shastra’ adlı bir oryantasyon programı düzenlendi; bu programa yazar ve mitoloji uzmanı, City University İşletme Fakültesi eski dekanı Devdutt Pattanaik gibi sektörün önde gelen isimleri katıldı. Ajman, HS Anant ve Ashish Verma, Chitkara Tasarım Okulu’nda Doçent.

Etkinlik, lambaların aydınlatılması, üniversitenin kısa bir tanıtımı ve üniversite dekanının hoş geldin konuşmasıyla başladı, ardından programın açılış konuşmacısı Pattanaik’in etkili öğretimin yolları üzerine aydınlatıcı konuşmaları izledi.

15 dilde 50 kitap yazmış ve öğretimin temel ilkeleri üzerine öğretim mantralarında uzmanlaşma üzerine bir oturum yürütmüştür. Öğretmenlik konusunda düşündürücü bir bakış açısına vurgu yaparak mitoloji ve yönetim alanlarına değindi.

Pattanaik, kapanış konuşmasında, Endüstri 4.0’ın gereklilikleri doğrultusunda tasarlanan ve günümüz neslinin öğrenme stillerinin ihtiyaçlarını karşılayan mükemmel BEd ve MEd programlarından dolayı üniversiteyi takdir etti.

HS Anant’ın yönettiği başka bir oturumda öğretmenler için etkili iletişim becerilerini inceledi. Anant, öğrencilere sınıfta sözlü ve sözsüz iletişimin önemi konusunda farkındalık kazandırdı.

Alfa Öğretmenleri ve Alfa Ustaları, onlara iletişimde gürültü kavramını ve farklı insanlar tarafından iletildiğinde bilginin sonuçta nasıl bozulduğunu öğreten bir hikaye anlatma etkinliğine katıldılar.

Ashish Verma’nın gerçekleştirdiği “Fotoğraf: Temel Bir Pedagojik Araç Olarak” konulu son oturumda fotoğrafın bir hafıza ve dijital günlük olarak önemine değinildi. İzleyicilere Maddi Bellek Müzesi hakkında bilgi verdi.

Öğrencilere seslenen Chitkara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Madhu Chitkara şunları kaydetti: “Günümüzün öğrencilerini eğitmek söz konusu olduğunda en son eğitim trendlerini ve tekniklerini takip etmek çok önemlidir. Anlaşılacağı gibi, günümüz öğretmenleri için zaten günlük olarak büyük miktarlarda dijital içerik tüketen bu öğrenciler için ilgi çekici dersler geliştirmek oldukça zordur. Öğretme ilkelerinde uzmanlaşarak ve hareket ve ifade terapisi gibi değerli uygulamaları eğitime entegre ederek, öğretmenler öğrencilerin zihinlerini, bedenlerini ve duygularını öğrenme sürecine dahil etmelerine yardımcı olabilir ve bu da şüphesiz umut verici sonuçlar getirecektir. BEd ve MEd 2023-25 sınıfındaki genç öğrencilere CCE’deki akademik yolculuklarında iyi şanslar diliyorum. İşlevsel öğretim uygulamalarının ve öğretimin altın ilkelerini takip etmenin faydalarını kesinlikle anlatan açılış konuşmacıları Devdutt Pattanaik, HS Anant ve Ashish Verma’ya şükranlarımı sunmak isterim.”

BEd Batch’in stajyer öğretmenlerinden biri heyecanını ve düşüncelerini paylaşarak, mantra öğretiminde ustalaşmak için oryantasyon programına katılmanın dönüştürücü bir deneyim olduğunu söyledi. Eğitimin ders kitaplarının ve derslerin ötesinde olduğunu öğrendim; Yaratıcılığı, kendini ifade etmeyi ve duygusal refahı teşvik etmekle ilgilidir.

Chitkara Üniversitesi’ndeki Chitkara Eğitim Koleji (CCE), sektörle ilgili eğitim ve öğretim sağlamak için tasarlanmış son teknolojiye sahip eğitim programları sunmaktadır.

Dinamik ve araştırmaya dayalı müfredat, son derece yetkin eğitimciler yetiştirmek için tasarlanmıştır. CCE, hızla değişen eğitim ortamında geleceğin öğretmenlerinin başarısını sağlamak için bir basamak görevi görüyor. Kolej, eğitim alanında iki yıllık bir Eğitim Lisans derecesi programı, iki yıllık bir Eğitim Yüksek Lisans derecesi programı ve bir Felsefe Doktoru derece programı sunmaktadır.

“Heyecan verici bir haber! Hindustan Times artık WhatsApp kanallarında
Bağlantıya tıklayarak bugün abone olun ve en son haberlerden haberdar olun! Buraya tıklayın!