Chandigarh’dan Pukhraj, ABD’deki PGA etkinliğinde heyecan yarattı

kosc

New member
Golfe yalnızca üç yıl önce başlayan biri için, bir PGA etkinliğinde Pro-Am turnuvasında saygın bir üçüncülük elde etmek için önemli bir çaba, pratik ve yetenek gerekir.

Pukhraj Singh Brar, bir Chandigarh sakini (HT fotoğrafı)

Chandigarh’dan Pukhraj Singh Brar’ın Ryan Eckhart, Ruben Chapa Serpa, Steve Hall ve Trevor Cone’dan oluşan ekibi, üçüncüsü Pazartesi günü düzenlenen bir PGA etkinliği olan Silvis, Illinois’deki TPC Deere Run pistinde John Deere Classic Pro-Am’e katıldı. yer.

PGA Tour’un en çok beklenen etkinliklerinden biri olan John Deere Classic’in ilk turu 6 Temmuz’da başlıyor.

31 yaşındaki Pukhraj, John Deere ile çalıştı ve etkinliğe Hindistan’ı temsilen katılan tek Hintli oldu. Pune merkezli Pukhraj, şirketin CEO’su tarafından toplantıya katılmak üzere seçildi.

Chandigarh’daki Kulbir Singh Brar, oğlunun performansından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Turnuvaya katılan diğer golfçüler, Pukhraj’ın üç yıl önce dünyaya geldiği Covid-19 salgını sırasında spora başladığını bildikleri için golf becerilerini görünce şaşırdılar.” dedi. turnuva boyunca zenginleştirici bir deneyim yaşadım.”

Aynı zamanda hevesli bir golfçü olan babasından ilham aldı. ABD’den konuşan Pukhraj, “John Deere Classic, çocukken televizyonda izlediğimiz bir PGA etkinliğiydi. Böyle prestijli bir turnuvada yer alma şansı olağanüstü bir deneyimdi. Sahadayken Trevor Cone gibi bir PGA acemisinden iltifat almak benim için çok özeldi. Cadısı ve antrenörüyle oradaydı ve beni başlama vuruşunu yaparken gördüklerinde etkilendiler. Benim için anlamı büyüktü.”

Meslekten makine mühendisi olan Pukhraj, iki yıl önce Chandigarh Golf Kulübü’nde (CGC) par 4 delik bir arada gol atarak Premier Kulüp tarihinde yeni bir dönüm noktası oldu. “Geçen yıl seyahat nedeniyle Chandigarh Golf Kulüpler Ligi’ne katılamadım. John Deere Classic Pro-Am etkinliğine gitmeden önce Chandigarh’da on gün antrenman yapan Pukhraj, “Bu kez ligde mücadele edeceğimden emin olacağım” dedi.