Babamın süper güçleri azaldı – Hindustan Times

kosc

New member
Babalar Günü’nde Chandigarh’ın farklı kesimlerinden ünlü şahsiyetlerle konuştuk ve babalarının kendi alanlarındaki çalışmalarının nasıl değerli anılar haline geldiğini ve aynı meslek için bir ilham kaynağı olduğunu yürekten sözleriyle paylaştık.

Şehrin süper yıldızları, babalarının kariyer seçimlerini nasıl etkilediğini anlatıyor (Fotoğraf: Shutterstock)

Bharat Gupta, klasik dansçı

Babam Rahul Gupta önce gurum, sonra babamdır. Ne biliyorsam ondan öğrendim. Ülkemizin Guru-Shishya Parampara’sını takip etti ve bana sadece dansı değil aynı zamanda müziği, bhakti’yi, dharma’yı ve çok daha fazlasını öğretti. Bana her zaman kendimizin en iyi versiyonu olmaya çalışmamız gerektiğini ve ne kadar zor görünürse görünsün her zaman doğru yolu seçmemiz gerektiğini söyler. Onun sayesinde ülke çapında ve yurtdışında performans sergilemek için inanılmaz fırsatlar elde etmeye devam ediyorum – en son Gürcistan’daki Uluslararası Dans Festivali’nde Hindistan’ı temsil edeceğimiz ve Bharatnatyam, Kuchipudi ve Mohiniyattam’ı seslendireceğimiz performansımız.

Bharat Gupta, babası Rahul Gupta ile birlikte (HT Fotoğrafı)

Bharat Gupta, babası Rahul Gupta ile birlikte (HT Fotoğrafı)

Kavita Singh, sanatçı

Babam Satwant Singh, bölgede yüksek rütbeli ve saygın bir sanatçıdır. Beni hiçbir zaman sanatla uğraşmaya zorlamadı. Aslında her zaman “Tutkunun peşinden git” derdi. Çocukken gizlice çizer ve boyardım. Bir gün annem çalışmalarımı keşfetti ve babama gösterdi. Beni gerçekten etkiledi ve cesaretlendirdi. Bana sürekli söylediği bir şey var: İyi bir sanatçı olmadan önce; iyi bir insan olmalısın. Ayrıca, başarıya giden kısayollara güvenmeyin çünkü sıkı çalışmanın alternatifi yoktur. Alçakgönüllülüğün ve çalışmanın sadece kendisi için değil, başkalarına yardım etmek için de gerekli olduğunu söylüyor.

Sanatçı Kavita Singh, babası Satwant Singh ile birlikte (HT Fotoğrafı)

Sanatçı Kavita Singh, babası Satwant Singh ile birlikte (HT Fotoğrafı)

Yuvraj Singh Sandhu, Golfçü

Babam Brig Balwinder Singh Sandhu (ret.), bana golf hakkında bildiğim her şeyi öğretti. Assam’da küçük bir kasabada görevlendirildiğinde golf sahası sekreteriydi. Yani onunla vakit geçirmek istersem burası tam bana göre bir yerdi. Her zaman atletik olduğum ve sporla ilgilendiğim için beni motive etti ve golfün temellerini öğretti. Sonra Delhi’ye taşındığımızda beni ordunun golf sahasına götürdü ve saatlerce pratik yaptık. Aslına bakarsanız pandeminin zor zamanlarını bize geçiren golf oldu. Umarım bu yıl çok daha fazla seyahat edebilir ve golf oynayabiliriz.

Yuvraj SIngh Sandhu, babası Brig Balwinder Singh Sandhu (ret.) ile birlikte (HT fotoğrafı)

Yuvraj SIngh Sandhu, babası Brig Balwinder Singh Sandhu (ret.) ile birlikte (HT fotoğrafı)

Chanmeet Kaur Kochhar, fırıncı

Çocukluğumda hep mutfakta leziz yemekler hazırlayan babam şef Amrinder Kochhar’ı görürdüm. Onun acılı sarımsaklı erişteleri benim favorim. Tüm pişirme sürecini her zaman çok ilginç bulmuşumdur ve her zaman yardım etmek istemişimdir. Yaşlandıkça, onun yemeklerine her zaman tatlı bir şeyler katmaya çalıştım ve böylece benim küçük işletmem olan Flavorish olan mutfak yolculuğum başladı. Sıcak mutfak ortamında çalışırken soğukkanlılığını koruması beni her zaman şaşırtıyor. Onun sabrı gerçekten hayran olduğum bir şey. Ayrıca bana bir şef için en önemli şeyin aşkla yemek yapmak olduğunu öğretti. Gerçekten işimizi büyütmek ve gururlandırmak istiyorum.

Baker Chan, Kaur Kochhar ile babası şef Amrinder Kochhar ile tanışıyor (HT Fotoğrafı)

Baker Chan, Kaur Kochhar ile babası şef Amrinder Kochhar ile tanışıyor (HT Fotoğrafı)

• YAZAR HAKKINDA

Subhashree Nanda, günlük eğlence ve yaşam tarzı eki HT City için eğlence, müzik, yaşam tarzı, yemek, kültür, sanat, moda, güzellik, trendler, sağlık vb. …ayrıntılı olarak görün